Konsument na rynku kolejowych przewozów pasażerskich

II OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA KONSUMENT NA RYNKU KOLEJOWYCH PRZEWOZÓW PASAŻERSKICH

Naukowe Koło Prawa Energetycznego i Innych Sektorów Infrastrukturalnych UŁ

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi

Ul. Kopcińskiego 8/12, 90- 232 Łódź

&

Polska Fundacja Prawa Konkurencji i Regulacji Sektorowej Ius Publicum

Al. Jerozolimskie 31/5, 00- 508 Warszawa

Naukowe Koło Prawa Energetycznego i Innych Sektorów Infrastrukturalnych oraz Polska Fundacja Prawa Konkurencji i Regulacji Sektorowej Ius Publicum zapraszają na II Ogólnopolską Konferencję Naukową Konsument na rynku kolejowych przewozów pasażerskich, która odbędzie się 18 marca 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi.

II Ogólnopolska Konferencja Konsument na rynku pasażerskich przewozów kolejowych jest organizowana przez Naukowe Koło Prawa Energetycznego i Innych Sektorów Infrastrukturalnych UŁ oraz Polską Fundację Prawa Konkurencji i Regulacji Sektorowej Ius Publicum.

Wydarzenie jest kontynuacją I Ogólnopolskiej Konferencji Konsument na rynku kolejowych przywozów pasażerskich, która odbyła się 10 marca 2014 r. na Wydziale Prawa i Administracji UŚ w Katowicach. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy Polskiej Fundacji Prawa Konkurencji i Regulacji Sektorowej Ius Publicum, Koła Naukowego Prawa Konkurencji i Regulacji Sektorowych Ius Publicum, działającego na WPiA UŚ, Naukowego Koła Prawa Energetycznego i Innych Sektorów Infrastrukturalnych Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej z oddziałem w Chorzowie. Sprawozdanie z pierwszej edycji konferencji ukazało się m. in. w internetowym Kwartalniku Antymonopolowym i Regulacyjnym, numer 7 (3) 2014.

Konferencja ma na celu ustalenie stopnia przestrzegania przez przewoźników kolejowych praw konsumenta, przeanalizowanie rozwoju regionalnych kolei oraz pozycji Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.

Konferencja będzie składała się z trzech paneli o następujących tematach: pierwszy Przekształcenia w pasażerskich regionalnych przewozach kolejowych- rozwój konkurencji czy monopolu, drugi Prawo pasażera do informacji i odstąpienia od umowy, trzeci Status i zadania Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego

Konferencja będzie miała charakter eksperckodoktorancko –   studencki.

Konferencja, w której zainteresowane osoby będą mogły uczestniczyć nieodpłatnie, jest skierowana do specjalistów i prawników związanych z sektorem kolejowym, a także pracowników administracji oraz studentów kierunków prawo, administracja, ekonomia i zarządzanie.

Organizatorzy przewidują, że w wydarzeniu w charakterze prelegentów udział wezmą pracownicy naukowi i doktoranci  Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego. W ostatnim panelu wydarzenia wystąpią studenci szczególnie zainteresowani regulacją sektora kolejowego.

Studentów zainteresowanych czynnym udziałem w konferencji prosimy o kontakt  z Marcinem Kraśniewskim, prezesem Naukowego Koła Prawa Energetycznego i Innych Sektorów Infrastrukturalnych UŁ (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Organizatorzy przewidują wydanie publikacji pokonferencyjnej.

Zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesyłać do dnia 2 marca 2015 r. na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Program oraz regulamin Konferencji zostanie podany w lutym 2015 r.

Informacji o wydarzeniu udziela dr Łukasz Grzejdziak, adiunkt w Katedrze Prawa Gospodarczego Publicznego WPiA UŁ (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

W sprawach czynnego udziału studentów oraz kwestiach organizacyjnych prosimy o kontakt z Marcinem Kraśniewskim, prezesem Naukowego Koła Prawa Energetycznego i Innych Sektorów Infrastrukturalnych UŁ (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).