Lekcje prawa dla młodzieży w Nysie

W ramach realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w Nysie, w dniach 18-25 kwietnia 2018, odbyły się lekcje prawa dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu nyskiego, zorganizowane przez Stowarzyszenie OPPEN we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nysie. Lekcje zostały przeprowadzone w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie. Tematyka spotkań był zróżnicowana i obejmowała:

„Prawo bankowe w pigułce, czyli kilka informacji na temat roli banków i pieniądza” - dr Mariusz Hassa

„Prawa autorskie i dobra osobiste w dobie mediów społecznościowych” - r. pr. Kamil Myszka

„Kontrola drogowa i kontrola trzeźwości - co warto wiedzieć” - adw. Aneta Hassa.

 

Fotorelacja ze spotkania dostępna tutaj: http://www.powiat.nysa.pl/galeria-196-lekcje_prawa.html

Akcja "Nakrętki dla Hospicjum"

Członkowie stowarzyszenia OPPEN Obywatel Prawo Pomoc Edukacja Nowatorstwo angażują się także charytatywnie. W piątej edycji akcji „Nakrętki dla Hospicjum” zbieraliśmy nakrętki w ramach pomocy fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Weźmiemy udział także w kolejnej edycji tej szlachetnej akcji. Zbieramy w niej nie tylko nakrętki, ale też inny dobry plastik, a konkretnie przedmioty z oznaczeniami PP, PE, LDPE, HDPE (oznaczenie plastiku można sprawdzić na spodzie lub boku opakowania). Osoby zainteresowane taką formą pomocy dzieciom przewlekle i nieuleczalnie chorym proszone są o kontakt z Anną Kaczmarzyk – Sekretarzem OPPEN (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Razem pomóżmy dzieciom!

 

Lekcje prawa w LO XVII we Wrocławiu

W dniu dzisiejszym Anna Jaskóła, w ramach realizowanego projektu "Lekcji prawa w szkołach ponadgimnazjalnych" przeprowadziła prelekcje dot. przestępstwa stalkingu w 6 klasach Liceum Ogólnokształcącego Nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Dziękujemy Szkole za gościnę oraz Ani za zaangażowanie w projekt.

http://www.lo17.wroc.pl/

Konsument na rynku kolejowych przewozów pasażerskich

Konsument na rynku kolejowych przewozów pasażerskich

Czytaj więcej...