Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: praca a świadczenie przedemerytalne

praca a świadczenie przedemerytalne 4 lata 5 miesiąc temu #3385

• paprotka
  • paprotka Avatar
  • Nowicjusz
  • Oklaski: 0
Witam,
mam pytanie, znajomy zanim przeszedł na świadczenie przedemerytalne został zwolniony bo likwidowano jego stanowisko pracy. Z tego co mi wiadomo zakład miał wtedy jakieś problemy i zwolnił więcej osób, jednak niedawno widziałam ogłoszenie w gazecie, ze potrzebują pracowników na tamto stanowisko. Znajomy chciałby się tam przyjąć i dorobić do zasiłku, jednak obawia się ze mogą mu zabrać świadczenie przedemerytalne (na tej podstawie, ze zlikwidowali stanowisko, zwolnili go,a teraz znowu u nich pracuje )
z góry dziękuję za odpowiedz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

praca a świadczenie przedemerytalne 4 lata 5 miesiąc temu #3387

• Anna Kaczmarzyk
  • Anna Kaczmarzyk Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 11
  • Oklaski: 0
Szanowni Państwo,
dziękujemy za wiadomość w naszym dziale Prawo on-line.
W najbliższym czasie udzielimy odpowiedzi na zadane pytanie.

praca a świadczenie przedemerytalne 4 lata 4 miesiąc temu #3399

W przypadku podjęcia się pracy świadczenie może ulec zawieszeniu. Jest to zależne od wysokości przychodu jaki zostanie osiągnięty w wyniku ponownego zatrudnienia. Świadczenie przedemerytalne ulegnie zmniejszeniu, jeżeli kwota przychodu przekracza miesięcznie kwotę 1016,73 zł oraz zawieszeniu jeżeli kwota przychodu przekracza kwotę 2846,86 zł. W przypadku zmniejszenienia kwoty świadczenia ta nie może wynosić mniej niż 513,70 zł.

Tym samym istnieje realne zagrożenie, że w przypadku podjęcia przez znajomego pracy (niezależnie czy byłaby to praca u dotychczasowego pracodawcy czy też u innego) świadczenie przedemerytalne uległoby stosownej redukcji bądź zawieszeniu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna Kaczmarzyk
Time to create page: 0.160 seconds
Zasilane przez Kunena