Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: sprawa rodzinna

sprawa rodzinna 6 lata 8 miesiąc temu #2261

• Agnieszka
  • Agnieszka Avatar
Mam problem,od 7 lat jestem w Anglii,W międzyczasie mój ex małożonek złożył pozew o rozwód w Polsce,ja w Anglii,Więc sprawy toczyły się w jednakowym czasie.Ze względu iż nie mogłam udokumentować że posiadam Benefity,Przeciągło się to o kilka tygodni.Czekano na orzeczenie Polskie a W Polsce czekano na orzeczenie Angielskie.Dostaliśmy wyrok w Polsce z ustaleniami co do dzieci.Ponieważ ex małożonek nie złożył pełnej dokumentacji trego co podziewało się w Anglii,zostałol mu orzeczone iż ma ograniczone prawa do dzieci.Nie złożył papierów iż pobił mnie na oczach dzieci iż był aresztowany i miał zakaz zbliżania się do mnie na okres dwóch miesięcy.W czasie kiedy rozwody toczyły się,miał prawo widywać dzieci,w centrum które to nadzorowało jego wizyty,po jakimś czasie zrezygnował z kontaktu i ostatecznie przed sądem Brytyjskim jasno oreślił iż nie chce kontaktów żadnych.Po dwóch latach,jednak złożył wniosek o przyznanie mu kontaktów{gdzie w owym czasie,miał już orzeczenie sądowe z Polski które jasno określa kontakty co do dzieci i które jest prawomone jest prawomocne.To było 3 lata temu,od tamtej do dnia dziesiejszego toczyło się wiele spraw,gdzie zasięgając porad,powiedziano mi iz jest możliwość zmiany tego co w orzeczeniu Polskim widnieje kiedy ex małożonek złożyłby wniosek o zmianę kontaktów,nie o kontakty,ponieważ tako owe są już przyznane,jednak on nie stosował się do nich,Na dzisiejszy dzień a dokładnie wczoraj,miałam ostatnią sprawę gdzie podwarzono wyrok sądowy z Polski,podkreślając mi iż mogą wydać orzeczenie tutaj także.Czy to jest zgodne z zasadmi Uni Europejskiej? Gdzie mój syn mając lat dziś w styczniu będzie 9,nie wnioskuje chęci przebywania u ojca w domu a mam nakaz tutejże go wydawania od przyszłego roku w lutym.Pragnę dodać iż nie bierze się pod uwagę tego co dziecko czuje,traktuję się go jak przedmiot.Pani psycholog sądowy która jest nie miła i nie wyraziłą chęci do skontaktowania się z synem przez 5 mięcy o zapytanie tego co dziecko czuje,jego oczekiwania.Pragnę złożyć apelacje do sądu Brytyjskiego,pragnę zgłosić to w sądzie Polskim,tylko nie wiem gdzie mam pójść z tym.Jestem oburzona tym iż kwestionując iż ojciec ma problemy z agresją gdzie są na to dowody,gdzie nie patrząc na wszystko,gdzie mając już jedno orzeczenie,wydaje się drigie orzeczenie,gdzie mam wydać syna co drugą sobotę ojcu,aby był u niego na noc,Gdzie dziecko kwestionuje że nie chce,nie czuje sie bezpiecznie z nim,Gdzie Pani psycholog sądowy oznajmiając mu dziś w szkole co sądo postanoił,gdzie dziecko mówi do niej:Czy może Pani powiedzieć w sądzie,że ja nie chcę spędziać nocy u niego:,Ona odpowiada Nie,tak sąd postanowił..Agnieszka łodziewska +4407935118932
Chciałabym dodać ponieważ syn oznajmił mi iż Pani psycholog sądowy była dziś u niego w szkole poinformować go o orzeczeniech sądu.Pragnę dodać iż skłamała syna,mówiąc mu iż wyraziłam zgodę na wszystko.Tak,wyraziłam zgodę na kontak,jednakże nie wyraziłam na pobyt u niego.Więc proszę spojrzeć jakimi sposobami dociera się do dziecka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

sprawa rodzinna 6 lata 8 miesiąc temu #2262

• Aneta Hassa
  • Aneta Hassa Avatar
  • Początkujący
  • Thank you received: 11
  • Oklaski: 3
Pani Agnieszko, dziękujemy za skorzystanie z naszych porad on-line. W najbliższym czasie udzielimy odpowiedzi na zadane pytanie.

sprawa rodzinna 6 lata 8 miesiąc temu #2265

• Paweł Kotlewski
  • Paweł Kotlewski Avatar
  • Początkujący
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: 0
Dzień Dobry Pani Agnieszko!

Chciałbym na wstępie podziękować Pani za zainteresowanie Naszą inicjatywą. Pani problem, jak widać jest dosyć złożony i rozwiązując go, musimy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii.

Polska wraz z Wielką Brytanią należą do Unii Europejskiej. Zgodnie z jej celami i założeniami orzeczenie wydane w jednym kraju powinno być akceptowane w drugim. To z kolei doprowadza do wielu problematycznych sytuacji, które były stopniowo regulowane przez wdrażanie prawa wspólnotowego państw członkowskich. Jedną z takich regulacji jest Rozporządzenie Rady (WE) nr 2201/2003 z dnia 27 listopada 2003 r. dotyczące jurysdykcji oraz uznawania i wykonywania orzeczeń w sprawach małżeńskich oraz w sprawach dotyczących odpowiedzialności rodzicielskiej, uchylające rozporządzenie (WE) nr 1347/2000

Odpowiadając na Pani pierwsze, pytanie: Ważne jest orzeczenie sądu, który jako pierwszy orzekał w sprawie (art. 19 ust. 2 niniejszego rozporządzenia) jednak Pani mąż, jak sama Pani przyznała złożył ponownie wniosek o ustalenie kontaktow z dzieckiem (i ma do tego prawo) Postępowanie toczy się przed Sądem brytyjskim, gdyż to na terenie UK przebywa dziecko.

Sugeruję powołanie się przed brytyjskim sądem na dokumentację, która obciąża Pani męża. Sąd powinien kierować się przede wszystkim dobrem dziecka, więc zasadnym byłoby również kwestionowanie postępowania psycholog, która ma obowiązek przeprowadzenia z dzieckiem wywiadu środowiskowego.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agnieszka

sprawa rodzinna 6 lata 8 miesiąc temu #2266

• Agnieszka
  • Agnieszka Avatar
Zgadzam się z tym co Pan mówi.Jednakże adwokat powiedział mi iż może być złożony wniosek o zmianę kontaktów,nie o kontakty,bo tako owe już są przyznane,prawomocnym wyrokiem sądu Polskiego.Jednakże on nie respektował tego orzeczenia.Tylko w sądzie Brytyjskim zrezygnował z kontaktu,a po dwóch latach złożył wniosek o kontakty.Czyli jasno wynika iż zły wniosek został przedstawiony nad którym toczyła się sprawa.

sprawa rodzinna 6 lata 8 miesiąc temu #2267

• Agnieszka
  • Agnieszka Avatar
Pani psycholog przez 5 miesięcy nie skontakotowała się z synem ani ze mną o jakąkolwiek opinie.W sądzie zaś powiedziała iz to ze względu na dobro dziecka nie widziała potrzeby aby przeprowadzać z nim jakikolwiek wywiad przed końcem.Gdzie syn powiedział jej że nie chce jechać do ojca domu.Więc podejrzewam iż wiedziała lub przypuszczała jaka będzie odpowiedż jego,dlatego nie podjęła żadnych kroków.

sprawa rodzinna 6 lata 8 miesiąc temu #2271

• Paweł Kotlewski
  • Paweł Kotlewski Avatar
  • Początkujący
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: 0
Pani Agnieszko, gorąco polecam poniższy tekst:

ec.europa.eu/civiljustice/parental_resp/...l_resp_ec_vdm_pl.pdf

Znajdzie w nim Pani odpowiedzi na wszystkie pytania. Polecam w szczególności stronę 25 na której opisana jest procedura uznania orzeczenia wydanego w innym państwie.
Time to create page: 0.159 seconds
Zasilane przez Kunena