Spotkanie w przedszkolu

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci w wieku przedszkolnym wraz z radcą prawnym w todze radcy.

W Przedszkolu Publicznym nr 4 w Głogówku (Powiat Prudnicki) dnia 12 maja odbyły się zajęcia z zakresu edukacji prawnej, które poprowadziła mec. Anna Kaczmarzyk. Przedszkolakom z dwóch starszych grup prawo przybliżyli lubiani przez nich bohaterowie – o prawach dziecka i prawie administracyjnym mówiła Elsa i Olaf z „Krainy lodu”, o zawodach prawniczych i prawie karnym – Rocky z „Psiego patrolu” i Czerwony Kapturek, a o prawie cywilnym i umowach – Kicia Kocia i Pacek z książek o Kici Koci.

Dzieci z uwagą słuchały i odpowiadały na pytania, wydały też wyrok w sprawie wilka z bajki o Czerwonym Kapturku. Dostały też kolorowankę dotyczącą umowy sprzedaży.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii edukacyjnej „Masz prawo wiedzieć” realizowanej przez Stowarzyszenie OPPEN w 2022 r.

Zadanie publiczne finansowane jest ze środków otrzymanych od Powiatu Prudnickiego.

Link do informacji znajdującej się na stronie internetowej PP nr 4 w Głogówku:

Zdjęcie przedstawia radcę prawnego tłumaczącego za pomocą maskotek zagadnienia prawne dla przedszkolaków.